FSP Technology Inc. FSP036-DHAN3
FSP036-DHAN3
Part No.:
FSP036-DHAN3
Datasheet:
ShinYuaFSP036-DHAN3.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 36W
Series:
FSP036-DHAN3 (36W)
Voltage-Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage-Output:
12V
Current-Output(Max):
3A
Power(Watts):
36 W
NoLoadPowerConsumption:
500mW
Polarization:
Positive Center
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
88.30%
OperatingTemperature:
0°C ~ 70°C
OutputConnector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size/Dimension:
4.33 L x 1.97 W x 1.26 H (110.0mm x 50.0mm x 32.0mm)
ApprovalAgency:
CCC, CE, cULus, FCC, GS, TUV
Datasheet:
ShinYuaFSP036-DHAN3.pdf
1. How to order FSP036-DHAN3 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the FSP036-DHAN3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FSP036-DHAN3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FSP036-DHAN3.
Image FSP036-DHAN3
Part Number FSP036-DHAN3
Manufacturer FSP Technology Inc.
Packaging Box
Series FSP036-DHAN3 (36W)
InputType Cord (Sold Separately)
Voltage-Input 90 ~ 264 VAC
Voltage-Output 12V
Current-Output(Max) 3A
Power(Watts) 36 W
NoLoadPowerConsumption 500mW
Polarization Positive Center
Applications ITE (Commercial)
Efficiency 88.30%
OperatingTemperature 0°C ~ 70°C
OutputConnector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Features -
Size/Dimension 4.33 L x 1.97 W x 1.26 H (110.0mm x 50.0mm x 32.0mm)