FSP Technology Inc. FSP050-DWAN3
FSP050-DWAN3
Part No.:
FSP050-DWAN3
Manufacturer:
FSP Technology Inc.
Category:
AC DC Desktop, Wall Adapters
Package:
Datasheet:
ShinYuaFSP050-DWAN3.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 54V 50W
Packaging:
Box
Series:
FSP0XX-DF(W)AN3 (50W)
ProductStatus:
Active
RegionUtilized:
International
Form:
Desktop (Class I)
InputType:
Cord (Sold Separately)
Voltage-Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage-Output:
54V
Current-Output(Max):
930mA
Power(Watts):
50 W
NoLoadPowerConsumption:
75mW
Polarization:
Positive Center
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
88.59%
OperatingTemperature:
0°C ~ 70°C
OutputConnector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
CordLength:
47 (1.20m)
InputConnector:
IEC 320-C14
Features:
Size/Dimension:
4.33 L x 1.97 W x 1.26 H (110.0mm x 50.0mm x 32.0mm)
ApprovalAgency:
CCC, CE, cULus, FCC, GS, TUV
Category:
AC DC Desktop, Wall Adapters
Datasheet:
ShinYuaFSP050-DWAN3.pdf
1. How to order FSP050-DWAN3 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the FSP050-DWAN3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FSP050-DWAN3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FSP050-DWAN3.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FSP050-DWAN3
Part Number FSP050-DWAN3
Manufacturer FSP Technology Inc.
Packaging Box
Series FSP0XX-DF(W)AN3 (50W)
ProductStatus Active
RegionUtilized International
Form Desktop (Class I)
InputType Cord (Sold Separately)
Voltage-Input 90 ~ 264 VAC
Voltage-Output 54V
Current-Output(Max) 930mA
Power(Watts) 50 W
NoLoadPowerConsumption 75mW
Polarization Positive Center
Applications ITE (Commercial)
Efficiency 88.59%
OperatingTemperature 0°C ~ 70°C
OutputConnector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
CordLength 47 (1.20m)
InputConnector IEC 320-C14
Features -
Size/Dimension 4.33 L x 1.97 W x 1.26 H (110.0mm x 50.0mm x 32.0mm)