FSP Technology Inc. FSP060-DHAN3
FSP060-DHAN3
Part No.:
FSP060-DHAN3
Datasheet:
ShinYuaFSP060-DHAN3.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W
Series:
FSP060-DHAN3 (60W)
Voltage-Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage-Output:
12V
Current-Output(Max):
5A
Power(Watts):
60 W
NoLoadPowerConsumption:
75mW
Polarization:
Positive Center
Efficiency:
89%
OperatingTemperature:
0°C ~ 70°C
OutputConnector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
CordLength:
39.4 (1.00m)
Size/Dimension:
4.33 L x 2.44 W x 1.24 H (110.0mm x 62.0mm x 31.5mm)
ApprovalAgency:
CCC, CE, cULus, FCC, GS, TUV
Datasheet:
ShinYuaFSP060-DHAN3.pdf
1. How to order FSP060-DHAN3 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the FSP060-DHAN3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FSP060-DHAN3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FSP060-DHAN3.
Image FSP060-DHAN3
Part Number FSP060-DHAN3
Manufacturer FSP Technology Inc.
Packaging Box
Series FSP060-DHAN3 (60W)
ProductStatus Active
RegionUtilized International
Form Desktop (Class I)
InputType Cord (Sold Separately)
Voltage-Input 90 ~ 264 VAC
Voltage-Output 12V
Current-Output(Max) 5A
Power(Watts) 60 W
NoLoadPowerConsumption 75mW
Polarization Positive Center
Applications ITE (Commercial)
Efficiency 89%
OperatingTemperature 0°C ~ 70°C
OutputConnector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
CordLength 39.4 (1.00m)
InputConnector IEC 320-C14
Features -
Size/Dimension 4.33 L x 2.44 W x 1.24 H (110.0mm x 62.0mm x 31.5mm)