FSP Technology Inc. FSP065M-DBA
FSP065M-DBA
Part No.:
FSP065M-DBA
Datasheet:
ShinYuaFSP065M-DBA.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 65W
Series:
FSP065M (65W)
Voltage-Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage-Output:
19V
Current-Output(Max):
3.43A
Power(Watts):
65 W
NoLoadPowerConsumption:
210mW (Max)
Polarization:
Negative Center
Applications:
Medical
Efficiency:
Level VI
OperatingTemperature:
0°C ~ 40°C
OutputConnector:
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
CordLength:
47.2 (1.20m)
Size/Dimension:
5.08 L x 2.29 W x 1.24 H (129.1mm x 58.1mm x 31.5mm)
ApprovalAgency:
CE, cULus, FCC, TUV, VCCI
Datasheet:
ShinYuaFSP065M-DBA.pdf
1. How to order FSP065M-DBA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the FSP065M-DBA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FSP065M-DBA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FSP065M-DBA.
Image FSP065M-DAA FSP065M-DGA FSP065M-DHA FSP065M-DBA
Part Number FSP065M-DAA FSP065M-DGA FSP065M-DHA FSP065M-DBA
Manufacturer FSP Technology Inc. FSP Technology Inc. FSP Technology Inc. FSP Technology Inc.
Packaging Box Box Box Box
Series FSP065M (65W) FSP065M (65W) FSP065M (65W) FSP065M (65W)
ProductStatus Active Active Active Active
RegionUtilized International International International International
Form Desktop (Class I) Desktop (Class I) Desktop (Class I) Desktop (Class I)
Voltage-Input 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC
Voltage-Output 19V 19V 19V 19V
Current-Output(Max) 3.43A 3.43A 3.43A 3.43A
Power(Watts) 65 W 65 W 65 W 65 W
NoLoadPowerConsumption 210mW (Max) 210mW (Max) 210mW (Max) 210mW (Max)
Polarization Negative Center Negative Center Negative Center Negative Center
Applications Medical Medical Medical Medical
Efficiency Level VI Level VI Level VI Level VI
OperatingTemperature 0°C ~ 40°C 0°C ~ 40°C 0°C ~ 40°C 0°C ~ 40°C
OutputConnector Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
CordLength 47.2 (1.20m) 47.2 (1.20m) 47.2 (1.20m) 47.2 (1.20m)
InputConnector IEC 320-C14 IEC 320-C14 IEC 320-C14 IEC 320-C14
Features - - - -
Size/Dimension 5.08 L x 2.29 W x 1.24 H (129.1mm x 58.1mm x 31.5mm) 5.08 L x 2.29 W x 1.24 H (129.1mm x 58.1mm x 31.5mm) 5.08 L x 2.29 W x 1.24 H (129.1mm x 58.1mm x 31.5mm) 5.08 L x 2.29 W x 1.24 H (129.1mm x 58.1mm x 31.5mm)