FSP Technology Inc. FSP150-AWAN3
FSP150-AWAN3
Part No.:
FSP150-AWAN3
Manufacturer:
FSP Technology Inc.
Category:
AC DC Desktop, Wall Adapters
Package:
Datasheet:
ShinYuaFSP150-AWAN3.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 54V 150W
Packaging:
Box
Series:
FSP150-AWAN3 (150W)
ProductStatus:
Active
RegionUtilized:
International
Form:
Desktop (Class I)
InputType:
Cord (Sold Separately)
Voltage-Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage-Output:
54V
Current-Output(Max):
2.78A
Power(Watts):
150 W
NoLoadPowerConsumption:
150mW (Max)
Polarization:
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
Level VI, CoC Tier 2
OperatingTemperature:
0°C ~ 70°C
OutputConnector:
Power DIN, 4 Pin
CordLength:
70.9 (1.80m)
InputConnector:
IEC 320-C14
Features:
Size/Dimension:
5.96 L x 2.98 W x 1.00 H (151.3mm x 75.6mm x 25.4mm)
ApprovalAgency:
CB, CE, CCC, cULus, FCC, GS, TUV, VCCI
Category:
AC DC Desktop, Wall Adapters
Datasheet:
ShinYuaFSP150-AWAN3.pdf
1. How to order FSP150-AWAN3 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the FSP150-AWAN3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FSP150-AWAN3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FSP150-AWAN3.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FSP150-AWAN3
Part Number FSP150-AWAN3
Manufacturer FSP Technology Inc.
Packaging Box
Series FSP150-AWAN3 (150W)
ProductStatus Active
RegionUtilized International
Form Desktop (Class I)
InputType Cord (Sold Separately)
Voltage-Input 90 ~ 264 VAC
Voltage-Output 54V
Current-Output(Max) 2.78A
Power(Watts) 150 W
NoLoadPowerConsumption 150mW (Max)
Polarization -
Applications ITE (Commercial)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
OperatingTemperature 0°C ~ 70°C
OutputConnector Power DIN, 4 Pin
CordLength 70.9 (1.80m)
InputConnector IEC 320-C14
Features -
Size/Dimension 5.96 L x 2.98 W x 1.00 H (151.3mm x 75.6mm x 25.4mm)