FSP Technology Inc. FSP150M-ABA
FSP150M-ABA
Part No.:
FSP150M-ABA
Datasheet:
ShinYuaFSP150M-ABA.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 150W
Series:
FSP150M (150W)
Voltage-Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage-Output:
19V
Current-Output(Max):
7.89A
Power(Watts):
150 W
NoLoadPowerConsumption:
210mW (Max)
Polarization:
Applications:
Medical
Efficiency:
Level VI
OperatingTemperature:
0°C ~ 40°C
OutputConnector:
Power DIN, 4 Pin
CordLength:
59 (1.50m)
Size/Dimension:
6.69 L x 3.35 W x 1.67 H (170.0mm x 85.0mm x 42.5mm)
ApprovalAgency:
CE, cURus, FCC, TUV, VCCI
Datasheet:
ShinYuaFSP150M-ABA.pdf
1. How to order FSP150M-ABA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the FSP150M-ABA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FSP150M-ABA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FSP150M-ABA.
Image FSP150M-AAA FSP150M-ABA FSP150M-AHA FSP150M-AGA
Part Number FSP150M-AAA FSP150M-ABA FSP150M-AHA FSP150M-AGA
Manufacturer FSP Technology Inc. FSP Technology Inc. FSP Technology Inc. FSP Technology Inc.
Packaging Box Box Box Box
Series FSP150M (150W) FSP150M (150W) FSP150M (150W) FSP150M (150W)
ProductStatus Active Active Active Active
RegionUtilized International International International International
Form Desktop (Class I) Desktop (Class I) Desktop (Class I) Desktop (Class I)
Voltage-Input 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC
Voltage-Output 19V 19V 19V 19V
Current-Output(Max) 7.89A 7.89A 7.89A 7.89A
Power(Watts) 150 W 150 W 150 W 150 W
NoLoadPowerConsumption 210mW (Max) 210mW (Max) 210mW (Max) 210mW (Max)
Polarization - - - -
Applications Medical Medical Medical Medical
Efficiency Level VI Level VI Level VI Level VI
OperatingTemperature 0°C ~ 40°C 0°C ~ 40°C 0°C ~ 40°C 0°C ~ 40°C
OutputConnector Power DIN, 4 Pin Power DIN, 4 Pin Power DIN, 4 Pin Power DIN, 4 Pin
CordLength 59 (1.50m) 59 (1.50m) 59 (1.50m) 59 (1.50m)
InputConnector IEC 320-C14 IEC 320-C14 IEC 320-C14 IEC 320-C14
Features - - - -
Size/Dimension 6.69 L x 3.35 W x 1.67 H (170.0mm x 85.0mm x 42.5mm) 6.69 L x 3.35 W x 1.67 H (170.0mm x 85.0mm x 42.5mm) 6.69 L x 3.35 W x 1.67 H (170.0mm x 85.0mm x 42.5mm) 6.69 L x 3.35 W x 1.67 H (170.0mm x 85.0mm x 42.5mm)