FSP Technology Inc. FSP230-AAAN3
FSP230-AAAN3
Part No.:
FSP230-AAAN3
Datasheet:
ShinYuaFSP230-AAAN3.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 230W
Series:
FSP230-AAAN3 (230W)
Voltage-Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage-Output:
24V
Current-Output(Max):
9.58A
Power(Watts):
230 W
NoLoadPowerConsumption:
500mW (Max)
Efficiency:
Level VI, CoC Tier 2
OperatingTemperature:
0°C ~ 70°C
OutputConnector:
Power DIN, 4 Pin
CordLength:
59 (1.50m)
Size/Dimension:
6.97 L x 3.37 W x 1.27 H (177.0mm x 85.6mm x 32.2mm)
ApprovalAgency:
CB, CE, CCC, cULus, FCC, GS, TUV, VCCI
Datasheet:
ShinYuaFSP230-AAAN3.pdf
1. How to order FSP230-AAAN3 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the FSP230-AAAN3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FSP230-AAAN3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FSP230-AAAN3.
Image FSP230-AAAN3
Part Number FSP230-AAAN3
Manufacturer FSP Technology Inc.
Packaging Box
Series FSP230-AAAN3 (230W)
ProductStatus Active
RegionUtilized International
Form Desktop (Class I)
InputType Cord (Sold Separately)
Voltage-Input 90 ~ 264 VAC
Voltage-Output 24V
Current-Output(Max) 9.58A
Power(Watts) 230 W
NoLoadPowerConsumption 500mW (Max)
Polarization -
Applications ITE (Commercial)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
OperatingTemperature 0°C ~ 70°C
OutputConnector Power DIN, 4 Pin
CordLength 59 (1.50m)
InputConnector IEC 320-C14
Features -
Size/Dimension 6.97 L x 3.37 W x 1.27 H (177.0mm x 85.6mm x 32.2mm)