FSP Technology Inc. FSP330-AAAN3
FSP330-AAAN3
Part No.:
FSP330-AAAN3
Datasheet:
ShinYuaFSP330-AAAN3.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 330W
Series:
FSP330-AAAN3 (330W)
Voltage-Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage-Output:
24V
Current-Output(Max):
13.75A
Power(Watts):
330 W
NoLoadPowerConsumption:
500mW (Max)
Efficiency:
Level VI, CoC Tier 2
OperatingTemperature:
0°C ~ 70°C
OutputConnector:
Power DIN, 4 Pin
CordLength:
47.2 (1.20m)
Size/Dimension:
7.87 L x 3.94 W x 1.06 H (200.0mm x 100.0mm x 27.0mm)
ApprovalAgency:
CB, CE, CCC, cULus, FCC, GS, TUV, VCCI
Datasheet:
ShinYuaFSP330-AAAN3.pdf
1. How to order FSP330-AAAN3 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the FSP330-AAAN3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FSP330-AAAN3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FSP330-AAAN3.
Image FSP330-AAAN3 FSP330-AJAN3
Part Number FSP330-AAAN3 FSP330-AJAN3
Manufacturer FSP Technology Inc. FSP Technology Inc.
Packaging Box Box
Series FSP330-AAAN3 (330W) FSP330-AAAN3 (330W)
ProductStatus Active Active
RegionUtilized International International
Form Desktop (Class I) Desktop (Class I)
InputType Cord (Sold Separately) Cord (Sold Separately)
Voltage-Input 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC
Voltage-Output 24V 24V
Current-Output(Max) 13.75A 13.75A
Power(Watts) 330 W 330 W
NoLoadPowerConsumption 500mW (Max) 500mW (Max)
Polarization - -
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2 Level VI, CoC Tier 2
OperatingTemperature 0°C ~ 70°C 0°C ~ 70°C
OutputConnector Power DIN, 4 Pin Power DIN, 4 Pin
CordLength 47.2 (1.20m) 47.2 (1.20m)
InputConnector IEC 320-C14 IEC 320-C14
Features - -
Size/Dimension 7.87 L x 3.94 W x 1.06 H (200.0mm x 100.0mm x 27.0mm) 7.87 L x 3.94 W x 1.06 H (200.0mm x 100.0mm x 27.0mm)