Murata Electronics FSRB090060RNB00B
FSRB090060RNB00B
Part No.:
FSRB090060RNB00B
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Cable Ferrites
Package:
Datasheet:
ShinYuaFSRB090060RNB00B.pdf
Description:
FERRITE CORE 356 OHM SOLID 5MM
Packaging:
Bulk
Series:
FSRB
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Round
Design:
Solid
Impedance@Frequency:
356Ohm @ 100MHz
Material:
RN
InnerDimension:
0.197 Dia (5.00mm)
OuterDimension:
0.354 Dia (9.00mm)
Ratings:
MountingType:
Free Hanging
Category:
Cable Ferrites
Datasheet:
ShinYuaFSRB090060RNB00B.pdf
1. How to order FSRB090060RNB00B on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the FSRB090060RNB00B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FSRB090060RNB00B?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FSRB041020RNB00B FSRB060040RNB00B FSRB071040RNB00B FSRB090060RNB00B FSRB090080RNB00B
Part Number FSRB041020RNB00B FSRB060040RNB00B FSRB071040RNB00B FSRB090060RNB00B FSRB090080RNB00B
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series FSRB FSRB FSRB FSRB FSRB
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Round Round Round Round Round
Design Solid Solid Solid Solid Solid
Impedance@Frequency 356Ohm @ 100MHz 356Ohm @ 100MHz 356Ohm @ 100MHz 356Ohm @ 100MHz 356Ohm @ 100MHz
Material RN RN RN RN RN
InnerDimension 0.197 Dia (5.00mm) 0.197 Dia (5.00mm) 0.197 Dia (5.00mm) 0.197 Dia (5.00mm) 0.197 Dia (5.00mm)
OuterDimension 0.354 Dia (9.00mm) 0.354 Dia (9.00mm) 0.354 Dia (9.00mm) 0.354 Dia (9.00mm) 0.354 Dia (9.00mm)