Murata Electronics FSRB100080RTB00B
FSRB100080RTB00B
Part No.:
FSRB100080RTB00B
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Cable Ferrites
Package:
Datasheet:
ShinYuaFSRB100080RTB00B.pdf
Description:
FERRITE CORE 388 OHM SOLID 6MM
Packaging:
Bulk
Series:
FSRB
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Round
Design:
Solid
Impedance@Frequency:
388Ohm @ 100MHz
Material:
RT
InnerDimension:
0.236 Dia (6.00mm)
OuterDimension:
0.394 Dia (10.00mm)