Cosel USA, Inc. FTA-80-155
FTA-80-155
Part No.:
FTA-80-155
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
ShinYuaFTA-80-155.pdf
Description:
LINE FILTER 500VAC 80A CHASSIS
Packaging:
Box
Series:
FTA
ProductStatus:
Active
FilterType:
Three Phase (Wye)
Configuration:
Single Stage
Voltage-RatedDC:
Voltage-RatedAC:
500V
Voltage-RatedAC(PhasetoGround/Neutral):
Voltage-RatedAC(PhasetoPhase):
Current:
80 A
Frequency-Operating:
50/60Hz
Applications:
General Purpose
ApprovalAgency:
cURus, VDE
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
MountingType:
Chassis Mount
TerminationStyle:
Terminal Block
Category:
Power Line Filter Modules
Datasheet:
ShinYuaFTA-80-155.pdf
1. How to order FTA-80-155 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the FTA-80-155 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FTA-80-155?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FTA-80-155.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as FTA-80-155 pin diagram, FTA-80-155 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FTA-40-683 FTA-50-683 FTA-60-683 FTA-80-104 FTA-80-155
Part Number FTA-40-683 FTA-50-683 FTA-60-683 FTA-80-104 FTA-80-155
Manufacturer Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc.
Packaging Box Box Box Box Box
Series FTA FTA FTA FTA FTA
ProductStatus Active Active Active Active Active
FilterType Three Phase (Wye) Three Phase (Wye) Three Phase (Wye) Three Phase (Wye) Three Phase (Wye)
Configuration Single Stage Single Stage Single Stage Single Stage Single Stage
Voltage-RatedDC - - - - -
Voltage-RatedAC 500V 500V 500V 500V 500V
Current 80 A 80 A 80 A 80 A 80 A
Frequency-Operating 50/60Hz 50/60Hz 50/60Hz 50/60Hz 50/60Hz
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
ApprovalAgency cURus, VDE cURus, VDE cURus, VDE cURus, VDE cURus, VDE
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C