onsemi FYPF2010DNTU
FYPF2010DNTU
Part No.:
FYPF2010DNTU
Manufacturer:
onsemi
Category:
Diodes - Rectifiers - Arrays
Package:
TO-220-3 Full Pack
Datasheet:
ShinYuaFYPF2010DNTU.pdf
Description:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220F
Packaging:
Tube
Series:
ProductStatus:
Obsolete
DiodeConfiguration:
1 Pair Common Cathode
DiodeType:
Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max):
100 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode):
20A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If:
770 mV @ 10 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr):
Current-ReverseLeakage@Vr:
100 µA @ 100 V
OperatingTemperature-Junction:
-65°C ~ 150°C
MountingType:
Through Hole
Category:
Diodes - Rectifiers - Arrays
Datasheet:
ShinYuaFYPF2010DNTU.pdf
1. How to order FYPF2010DNTU on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the FYPF2010DNTU price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FYPF2010DNTU?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FYPF2010DNTU.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RURD620CC BAT54C BAT54S BAV70 BAV74
Part Number RURD620CC BAT54C BAT54S BAV70 BAV74
Manufacturer onsemi onsemi onsemi onsemi onsemi
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
DiodeType Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 100 V 100 V 100 V 100 V 100 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 20A 20A 20A 20A 20A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 770 mV @ 10 A 770 mV @ 10 A 770 mV @ 10 A 770 mV @ 10 A 770 mV @ 10 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current-ReverseLeakage@Vr 100 µA @ 100 V 100 µA @ 100 V 100 µA @ 100 V 100 µA @ 100 V 100 µA @ 100 V
OperatingTemperature-Junction -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C