ebm-papst Inc. G2E120-AR54-43
G2E120-AR54-43
Part No.:
G2E120-AR54-43
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
ShinYuaG2E120-AR54-43.pdf
Description:
FAN BLWR CENT 174X115MM 115VAC
Packaging:
Bulk,Box
Series:
G2E120
ProductStatus:
Active
Voltage-Rated:
115VAC
Size/Dimension:
Rectangular - 174mm L x 190mm H (120mm Dia)
Width:
115.0mm
AirFlow:
152.0 CFM (4.26m³/min)
StaticPressure:
BearingType:
Ball
FanType:
Blower, Centrifugal
Features:
Noise:
62.0dB(A)
Power(Watts):
105W
RPM:
Termination:
4 Wire Leads
IngressProtection:
OperatingTemperature:
ApprovalAgency:
Category:
AC Fans
Datasheet:
ShinYuaG2E120-AR54-43.pdf
1. How to order G2E120-AR54-43 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the G2E120-AR54-43 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of G2E120-AR54-43?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image G2E120-AR38-43 G2E120-AR54-43 G2E120-AR38-01 G2E120-CR21-01 G2E120-AR77-01
Part Number G2E120-AR38-43 G2E120-AR54-43 G2E120-AR38-01 G2E120-CR21-01 G2E120-AR77-01
Manufacturer ebm-papst Inc. ebm-papst Inc. ebm-papst Inc. ebm-papst Inc. ebm-papst Inc.
Packaging Bulk,Box Bulk,Box Bulk,Box Bulk,Box Bulk,Box
Series G2E120 G2E120 G2E120 G2E120 G2E120
ProductStatus Active Active Active Active Active
Voltage-Rated 115VAC 115VAC 115VAC 115VAC 115VAC
Size/Dimension Rectangular - 174mm L x 190mm H (120mm Dia) Rectangular - 174mm L x 190mm H (120mm Dia) Rectangular - 174mm L x 190mm H (120mm Dia) Rectangular - 174mm L x 190mm H (120mm Dia) Rectangular - 174mm L x 190mm H (120mm Dia)
Width 115.0mm 115.0mm 115.0mm 115.0mm 115.0mm
StaticPressure - - - - -
BearingType Ball Ball Ball Ball Ball
Features - - - - -
Noise 62.0dB(A) 62.0dB(A) 62.0dB(A) 62.0dB(A) 62.0dB(A)
Power(Watts) 105W 105W 105W 105W 105W