Intel GD80960JA25
GD80960JA25
Part No.:
GD80960JA25
Manufacturer:
Intel
Category:
Embedded - Microprocessors
Package:
196-BGA
Datasheet:
ShinYuaGD80960JA25.pdf
Description:
IC MPU I960 25MHZ 196BGA
  • Related Categories
Package/Case:
196-BGA
Packaging:
Tray
Series:
i960
ProductStatus:
Obsolete
CoreProcessor:
i960
NumberofCores/BusWidth:
1 Core, 32-Bit
Speed:
25MHz
Co-Processors/DSP:
RAMControllers:
GraphicsAcceleration:
No
Display&InterfaceControllers:
Ethernet:
SATA:
USB:
Voltage-I/O:
3.3V
OperatingTemperature:
0°C ~ 100°C (TC)