Vishay General Semiconductor - Diodes Division GDZ24B-G3-08
GDZ24B-G3-08
Part No.:
GDZ24B-G3-08
Datasheet:
ShinYuaGDZ24B-G3-08.pdf
Description:
DIODE ZENER 24V 200MW SOD323
Series:
GDZ-G
Tolerance:
±4%
Power - Max:
200 mW
Package / Case:
120 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
24 V
Supplier Device Package:
100 nA @ 19 V