Vishay General Semiconductor - Diodes Division GDZ27B-G3-08
GDZ27B-G3-08
Part No.:
GDZ27B-G3-08
Datasheet:
ShinYuaGDZ27B-G3-08.pdf
Description:
DIODE ZENER 27V 200MW SOD323
Series:
GDZ-G
Tolerance:
±4%
Power - Max:
200 mW
Package / Case:
150 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
27 V
Supplier Device Package:
100 nA @ 21 V