Vishay General Semiconductor - Diodes Division GDZ2V2B-HG3-18
GDZ2V2B-HG3-18
Part No.:
GDZ2V2B-HG3-18
Datasheet:
ShinYuaGDZ2V2B-HG3-18.pdf
Description:
DIODE ZENER 2.2V 200MW SOD323
Series:
Automotive, AEC-Q101, GDZ-G
Tolerance:
±2%
Power - Max:
200 mW
Package / Case:
100 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-65°C ~ 150°C
Operating Temperature:
2.2 V
Supplier Device Package:
120 µA @ 700 mV