Vishay General Semiconductor - Diodes Division GDZ2V7B-HG3-18
GDZ2V7B-HG3-18
Part No.:
GDZ2V7B-HG3-18
Datasheet:
ShinYuaGDZ2V7B-HG3-18.pdf
Description:
DIODE ZENER 2.7V 200MW SOD323
Series:
Automotive, AEC-Q101, GDZ-G
Tolerance:
±2%
Power - Max:
200 mW
Package / Case:
110 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-65°C ~ 150°C
Operating Temperature:
2.7 V
Supplier Device Package:
100 µA @ 1 V