Vishay General Semiconductor - Diodes Division GDZ36B-G3-08
GDZ36B-G3-08
Part No.:
GDZ36B-G3-08
Datasheet:
ShinYuaGDZ36B-G3-08.pdf
Description:
DIODE ZENER 36V 200MW SOD323
Series:
GDZ-G
Tolerance:
±4%
Power - Max:
200 mW
Package / Case:
300 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
36 V
Supplier Device Package:
100 nA @ 27 V