Vishay General Semiconductor - Diodes Division GDZ3V6B-HG3-08
GDZ3V6B-HG3-08
Part No.:
GDZ3V6B-HG3-08
Datasheet:
ShinYuaGDZ3V6B-HG3-08.pdf
Description:
DIODE ZENER 3.6V 200MW SOD323
Series:
Automotive, AEC-Q101, GDZ-G
Tolerance:
±2%
Power - Max:
200 mW
Package / Case:
100 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
3.6 V
Supplier Device Package:
10 µA @ 1 V