Vishay General Semiconductor - Diodes Division GDZ3V9B-G3-08
GDZ3V9B-G3-08
Part No.:
GDZ3V9B-G3-08
Datasheet:
ShinYuaGDZ3V9B-G3-08.pdf
Description:
DIODE ZENER 3.9V 200MW SOD323
Series:
GDZ-G
Tolerance:
±2%
Power - Max:
200 mW
Package / Case:
100 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
3.9 V
Supplier Device Package:
5 µA @ 1 V