Vishay General Semiconductor - Diodes Division GDZ4V7B-G3-08
GDZ4V7B-G3-08
Part No.:
GDZ4V7B-G3-08
Datasheet:
ShinYuaGDZ4V7B-G3-08.pdf
Description:
DIODE ZENER 4.7V 200MW SOD323
Series:
GDZ-G
Tolerance:
±2%
Power - Max:
200 mW
Package / Case:
100 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
4.7 V
Supplier Device Package:
2 µA @ 1 V