Vishay General Semiconductor - Diodes Division GDZ6V2B-HG3-18
GDZ6V2B-HG3-18
Part No.:
GDZ6V2B-HG3-18
Datasheet:
ShinYuaGDZ6V2B-HG3-18.pdf
Description:
DIODE ZENER 6.2V 200MW SOD323
Tolerance:
±2%
Power - Max:
200 mW
Package / Case:
60 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
6.2 V
Supplier Device Package:
1 µA @ 3 V