Vishay General Semiconductor - Diodes Division GDZ6V8B-HG3-18
GDZ6V8B-HG3-18
Part No.:
GDZ6V8B-HG3-18
Datasheet:
ShinYuaGDZ6V8B-HG3-18.pdf
Description:
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD323
Tolerance:
±2%
Power - Max:
200 mW
Package / Case:
40 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
6.8 V
Supplier Device Package:
500 nA @ 3.5 V