Vishay General Semiconductor - Diodes Division GDZ7V5B-HG3-08
GDZ7V5B-HG3-08
Part No.:
GDZ7V5B-HG3-08
Datasheet:
ShinYuaGDZ7V5B-HG3-08.pdf
Description:
DIODE ZENER 7.5V 200MW SOD323
Series:
Automotive, AEC-Q101, GDZ-G
Tolerance:
±2%
Power - Max:
200 mW
Package / Case:
30 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
7.5 V
Supplier Device Package:
500 nA @ 4 V