Vishay General Semiconductor - Diodes Division GDZ9V1B-G3-08
GDZ9V1B-G3-08
Part No.:
GDZ9V1B-G3-08
Datasheet:
ShinYuaGDZ9V1B-G3-08.pdf
Description:
DIODE ZENER 9.1V 200MW SOD323
Series:
GDZ-G
Tolerance:
±2%
Power - Max:
200 mW
Package / Case:
30 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
9.1 V
Supplier Device Package:
500 nA @ 6 V