Sprague-Goodman GEN28000
GEN28000
Part No.:
GEN28000
Manufacturer:
Sprague-Goodman
Category:
Trimmers, Variable Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaGEN28000.pdf
Description:
CAP TRIMMER 1-28PF 750V TH
Packaging:
Bulk
Series:
PISTONCAP®
ProductStatus:
Obsolete
CapacitanceRange:
1 ~ 28pF
AdjustmentType:
Side
Voltage-Rated:
750 V
DielectricMaterial:
Glass
Q@Freq:
350 @ 20MHz
Size/Dimension:
0.312 Dia (7.92mm)
Height-Seated(Max):
0.656 (16.66mm)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C