Sprague-Goodman GNF4R550
GNF4R550
Part No.:
GNF4R550
Manufacturer:
Sprague-Goodman
Category:
Trimmers, Variable Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaGNF4R550.pdf
Description:
CAP TRIMMER 0.6-4.5PF 500V TH
Packaging:
Bulk
Series:
PISTONCAP®
ProductStatus:
Obsolete
CapacitanceRange:
0.6 ~ 4.5pF
AdjustmentType:
Voltage-Rated:
500 V
DielectricMaterial:
Sapphire
Q@Freq:
2000 @ 250MHz
Size/Dimension:
0.118 Dia (3.00mm)
Height-Seated(Max):
0.310 (7.90mm)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
MountingType:
Through Hole
Category:
Trimmers, Variable Capacitors
Datasheet:
ShinYuaGNF4R550.pdf
1. How to order GNF4R550 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the GNF4R550 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GNF4R550?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of GNF4R550.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as GNF4R550 pin diagram, GNF4R550 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GNF4R550 GWL4R550 GNR2R550 GGW9R000 GHW13000
Part Number GNF4R550 GWL4R550 GNR2R550 GGW9R000 GHW13000
Manufacturer Sprague-Goodman Sprague-Goodman Sprague-Goodman Sprague-Goodman Sprague-Goodman
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series PISTONCAP® PISTONCAP® PISTONCAP® PISTONCAP® PISTONCAP®
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
CapacitanceRange 0.6 ~ 4.5pF 0.6 ~ 4.5pF 0.6 ~ 4.5pF 0.6 ~ 4.5pF 0.6 ~ 4.5pF
AdjustmentType - - - - -
Voltage-Rated 500 V 500 V 500 V 500 V 500 V
DielectricMaterial Sapphire Sapphire Sapphire Sapphire Sapphire
Q@Freq 2000 @ 250MHz 2000 @ 250MHz 2000 @ 250MHz 2000 @ 250MHz 2000 @ 250MHz
Size/Dimension 0.118 Dia (3.00mm) 0.118 Dia (3.00mm) 0.118 Dia (3.00mm) 0.118 Dia (3.00mm) 0.118 Dia (3.00mm)
Height-Seated(Max) 0.310 (7.90mm) 0.310 (7.90mm) 0.310 (7.90mm) 0.310 (7.90mm) 0.310 (7.90mm)
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C