Sprague-Goodman GFV36033
GFV36033
Part No.:
GFV36033
Manufacturer:
Sprague-Goodman
Category:
Trimmers, Variable Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaGFV36033.pdf
Description:
CAP TRIMMER 1-36PF 1000V SMD
Packaging:
Bulk
Series:
PISTONCAP®
ProductStatus:
Obsolete
CapacitanceRange:
1 ~ 36pF
AdjustmentType:
Side
Voltage-Rated:
1000 V
DielectricMaterial:
Glass
Q@Freq:
550 @ 20MHz
Size/Dimension:
0.312 Dia (7.92mm)
Height-Seated(Max):
0.736 (18.70mm)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C