TE Connectivity Laird GPSDS1370PLP
GPSDS1370PLP
Part No.:
GPSDS1370PLP
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ShinYuaGPSDS1370PLP.pdf
Description:
RF ANT 143MHZ/1.575GHZ WHP 7.25
Packaging:
Bulk
Series:
Survivor™
ProductStatus:
Active
RFFamily/Standard:
Navigation
FrequencyGroup:
VHF (f < 300MHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency(Center/Band):
143MHz, 1.575GHz
FrequencyRange:
137MHz ~ 150MHz
AntennaType:
Whip, Straight
NumberofBands:
2
VSWR:
ReturnLoss:
Gain:
Power-Max:
Features:
Cable - 4.3m
Termination:
IngressProtection:
MountingType:
Panel Mount
Height(Max):
7.250 (184.15mm)
Category:
RF Antennas
Datasheet:
ShinYuaGPSDS1370PLP.pdf
1. How to order GPSDS1370PLP on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the GPSDS1370PLP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GPSDS1370PLP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of GPSDS1370PLP.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GPSD8063PTSMB GPSDS1370G GPSDS1370P GPSDS1370PLG GPSDS1370PLP
Part Number GPSD8063PTSMB GPSDS1370G GPSDS1370P GPSDS1370PLG GPSDS1370PLP
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series Survivor™ Survivor™ Survivor™ Survivor™ Survivor™
ProductStatus Active Active Active Active Active
RFFamily/Standard Navigation Navigation Navigation Navigation Navigation
FrequencyGroup VHF (f < 300MHz), UHF (1GHz ~ 2GHz) VHF (f < 300MHz), UHF (1GHz ~ 2GHz) VHF (f < 300MHz), UHF (1GHz ~ 2GHz) VHF (f < 300MHz), UHF (1GHz ~ 2GHz) VHF (f < 300MHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency(Center/Band) 143MHz, 1.575GHz 143MHz, 1.575GHz 143MHz, 1.575GHz 143MHz, 1.575GHz 143MHz, 1.575GHz
FrequencyRange 137MHz ~ 150MHz 137MHz ~ 150MHz 137MHz ~ 150MHz 137MHz ~ 150MHz 137MHz ~ 150MHz
AntennaType Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight
NumberofBands 2 2 2 2 2
VSWR - - - - -
ReturnLoss - - - - -
Gain - - - - -
Power-Max - - - - -
Features Cable - 4.3m Cable - 4.3m Cable - 4.3m Cable - 4.3m Cable - 4.3m
Termination - - - - -
IngressProtection - - - - -
MountingType Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
Height(Max) 7.250 (184.15mm) 7.250 (184.15mm) 7.250 (184.15mm) 7.250 (184.15mm) 7.250 (184.15mm)