TE Connectivity Laird GPSDS8060P
GPSDS8060P
Part No.:
GPSDS8060P
Datasheet:
ShinYuaGPSDS8060P.pdf
Description:
RF ANT 836MZ/1.575GHZ WHP STR 6
Series:
Survivor™
FrequencyGroup:
UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency(Center/Band):
836MHz, 1.575GHz
FrequencyRange:
806MHz ~ 866MHz
AntennaType:
Whip, Straight
NumberofBands:
2
VSWR:
ReturnLoss:
Gain:
Power-Max:
Features:
Cable - 4.3m
Termination:
IngressProtection:
MountingType:
Panel Mount
Height(Max):
6.000 (152.40mm)