MEAN WELL USA Inc. GS18E15-P1J
GS18E15-P1J
Part No.:
GS18E15-P1J
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Category:
AC DC Desktop, Wall Adapters
Package:
Datasheet:
ShinYuaGS18E15-P1J.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 25W
Packaging:
Box
Series:
GS18E (18W)
ProductStatus:
Obsolete
RegionUtilized:
Europe
Form:
Wall Mount (Class II)
InputType:
Fixed Blade
Voltage-Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage-Output:
15V
Current-Output(Max):
1.66A
Power(Watts):
25 W
NoLoadPowerConsumption:
300mW (Max)
Polarization:
Positive Center
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
Level V
OperatingTemperature:
0°C ~ 50°C
OutputConnector:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
CordLength:
72 (1.83m)
InputConnector:
KSC 8305
Features:
Size/Dimension:
3.11 L x 2.13 W x 1.30 H (79.0mm x 54.0mm x 33.0mm)
ApprovalAgency:
CB, CE, GS, TUV
Category:
AC DC Desktop, Wall Adapters
Datasheet:
ShinYuaGS18E15-P1J.pdf
1. How to order GS18E15-P1J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the GS18E15-P1J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GS18E15-P1J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of GS18E15-P1J.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GS18E15-P1J GS18E24-P1J GS18E09-P1J GS18E12-P1J GS18E48-P1J
Part Number GS18E15-P1J GS18E24-P1J GS18E09-P1J GS18E12-P1J GS18E48-P1J
Packaging Box Box Box Box Box
Series GS18E (18W) GS18E (18W) GS18E (18W) GS18E (18W) GS18E (18W)
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
RegionUtilized Europe Europe Europe Europe Europe
InputType Fixed Blade Fixed Blade Fixed Blade Fixed Blade Fixed Blade
Voltage-Input 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC
Voltage-Output 15V 15V 15V 15V 15V
Current-Output(Max) 1.66A 1.66A 1.66A 1.66A 1.66A
Power(Watts) 25 W 25 W 25 W 25 W 25 W
NoLoadPowerConsumption 300mW (Max) 300mW (Max) 300mW (Max) 300mW (Max) 300mW (Max)
Polarization Positive Center Positive Center Positive Center Positive Center Positive Center
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Efficiency Level V Level V Level V Level V Level V
OperatingTemperature 0°C ~ 50°C 0°C ~ 50°C 0°C ~ 50°C 0°C ~ 50°C 0°C ~ 50°C
OutputConnector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
CordLength 72 (1.83m) 72 (1.83m) 72 (1.83m) 72 (1.83m) 72 (1.83m)
InputConnector KSC 8305 KSC 8305 KSC 8305 KSC 8305 KSC 8305
Features - - - - -
Size/Dimension 3.11 L x 2.13 W x 1.30 H (79.0mm x 54.0mm x 33.0mm) 3.11 L x 2.13 W x 1.30 H (79.0mm x 54.0mm x 33.0mm) 3.11 L x 2.13 W x 1.30 H (79.0mm x 54.0mm x 33.0mm) 3.11 L x 2.13 W x 1.30 H (79.0mm x 54.0mm x 33.0mm) 3.11 L x 2.13 W x 1.30 H (79.0mm x 54.0mm x 33.0mm)