TE Connectivity Passive Product H413K7FDA
H413K7FDA
Part No.:
H413K7FDA
Datasheet:
ShinYuaH413K7FDA.pdf
Description:
RES 13.7K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
13.7 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.146 Dia x 0.394 L (3.70mm x 10.00mm)