TE Connectivity Passive Product H447R5FCA
H447R5FCA
Part No.:
H447R5FCA
Datasheet:
ShinYuaH447R5FCA.pdf
Description:
RES 47.5 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
47.5 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.146 Dia x 0.394 L (3.70mm x 10.00mm)