TE Connectivity Passive Product H4499RBZA
H4499RBZA
Part No.:
H4499RBZA
Datasheet:
ShinYuaH4499RBZA.pdf
Description:
RES 499 OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Resistance:
499 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.146 Dia x 0.394 L (3.70mm x 10.00mm)