TE Connectivity Passive Product H4P33KFCA
H4P33KFCA
Part No.:
H4P33KFCA
Datasheet:
ShinYuaH4P33KFCA.pdf
Description:
RES 33K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
33 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.146 Dia x 0.394 L (3.70mm x 10.00mm)