TE Connectivity Passive Product H8120RFDA
H8120RFDA
Part No.:
H8120RFDA
Datasheet:
ShinYuaH8120RFDA.pdf
Description:
RES 120 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
120 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.098 Dia x 0.283 L (2.50mm x 7.20mm)