TE Connectivity Passive Product H8162KDCA
H8162KDCA
Part No.:
H8162KDCA
Datasheet:
ShinYuaH8162KDCA.pdf
Description:
RES 162K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Resistance:
162 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.098 Dia x 0.283 L (2.50mm x 7.20mm)