TE Connectivity Passive Product H81K07BDA
H81K07BDA
Part No.:
H81K07BDA
Datasheet:
ShinYuaH81K07BDA.pdf
Description:
RES 1.07K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Resistance:
1.07 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.098 Dia x 0.283 L (2.50mm x 7.20mm)