TE Connectivity Passive Product H831K6DZA
H831K6DZA
Part No.:
H831K6DZA
Datasheet:
ShinYuaH831K6DZA.pdf
Description:
RES 31.6K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Resistance:
31.6 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.098 Dia x 0.283 L (2.50mm x 7.20mm)