TE Connectivity Passive Product H837K4BYA
H837K4BYA
Part No.:
H837K4BYA
Datasheet:
ShinYuaH837K4BYA.pdf
Description:
RES 37.4K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Resistance:
37.4 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±15ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.098 Dia x 0.283 L (2.50mm x 7.20mm)