TE Connectivity Passive Product H8510KFDA
H8510KFDA
Part No.:
H8510KFDA
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaH8510KFDA.pdf
Description:
RES 510K OHM 1% 1/4W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
Holco, Holsworthy
ProductStatus:
Active
Resistance:
510 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Metal Film
Features:
Pulse Withstanding
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.098 Dia x 0.283 L (2.50mm x 7.20mm)