TE Connectivity Passive Product H8549RBDA
H8549RBDA
Part No.:
H8549RBDA
Datasheet:
ShinYuaH8549RBDA.pdf
Description:
RES 549 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Resistance:
549 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.098 Dia x 0.283 L (2.50mm x 7.20mm)