TE Connectivity Passive Product H862RFYA
H862RFYA
Part No.:
H862RFYA
Datasheet:
ShinYuaH862RFYA.pdf
Description:
RES 62 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
62 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±15ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.098 Dia x 0.283 L (2.50mm x 7.20mm)