TE Connectivity Passive Product H8866RBYA
H8866RBYA
Part No.:
H8866RBYA
Datasheet:
ShinYuaH8866RBYA.pdf
Description:
RES 866 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Resistance:
866 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±15ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.098 Dia x 0.283 L (2.50mm x 7.20mm)