Delta Electronics/Components HCB1190-321
HCB1190-321
Part No.:
HCB1190-321
Datasheet:
HCB1190-321.pdf
Description:
FIXED IND 320NH 35A 0.63MOHM SMD
Inductance:
320 nH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
35 A
Current-Saturation(Isat):
53A
DCResistance(DCR):
0.63mOhm
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Datasheet:
ShinYuaHCB1190-321.pdf
1. How to order HCB1190-321 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the HCB1190-321 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HCB1190-321?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HCB1190-321.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HCB1190-221 HCB1190-251 HCB1190-271 HCB1190-321 HCB1190-361
Part Number HCB1190-221 HCB1190-251 HCB1190-271 HCB1190-321 HCB1190-361
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series HCB1190 HCB1190 HCB1190 HCB1190 HCB1190
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core - - - - -
Inductance 320 nH 320 nH 320 nH 320 nH 320 nH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 35 A 35 A 35 A 35 A 35 A
Current-Saturation(Isat) 53A 53A 53A 53A 53A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 0.63mOhm 0.63mOhm 0.63mOhm 0.63mOhm 0.63mOhm
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz