Delta Electronics/Components HCB1190-471
HCB1190-471
Part No.:
HCB1190-471
Datasheet:
HCB1190-471.pdf
Description:
FIXED IND 470NH 35A 0.63MOHM SMD
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
35 A
Current-Saturation(Isat):
36A
DCResistance(DCR):
0.63mOhm
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz