Digital Power Corporation HDM240O-115
HDM240O-115
Part No.:
HDM240O-115
Manufacturer:
Digital Power Corporation
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
ShinYuaHDM240O-115.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 15V
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Box
Series:
HDM240 (240W)
ProductStatus:
Active
Type:
Open Frame
NumberofOutputs:
Voltage-Input:
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage-Output1:
15V
Voltage-Output2:
Voltage-Output3:
Voltage-Output4:
Current-Output(Max):
Power(Watts):
Applications:
Features:
OperatingTemperature:
-30°C ~ 70°C
Efficiency:
93%
MountingType:
Size/Dimension:
ApprovalAgency:
CB, CE, cURus, EN, IEC, UL
Category:
AC DC Converters
Datasheet:
ShinYuaHDM240O-115.pdf
1. How to order HDM240O-115 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the HDM240O-115 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HDM240O-115?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HDM240O-115.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HDM240O-148CS HDM240O-124CS HDM240O-112CS HDM240O-115
Part Number HDM240O-148CS HDM240O-124CS HDM240O-112CS HDM240O-115
Package/Case - - - -
Packaging Box Box Box Box
Series HDM240 (240W) HDM240 (240W) HDM240 (240W) HDM240 (240W)
ProductStatus Active Active Active Active
Type Open Frame Open Frame Open Frame Open Frame
NumberofOutputs - - - -
Voltage-Input 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage-Output1 15V 15V 15V 15V
Voltage-Output2 - - - -
Voltage-Output3 - - - -
Voltage-Output4 - - - -
Current-Output(Max) - - - -
Power(Watts) - - - -
Applications - - - -
Features - - - -
OperatingTemperature -30°C ~ 70°C -30°C ~ 70°C -30°C ~ 70°C -30°C ~ 70°C
Efficiency 93% 93% 93% 93%