Vishay Sfernice HPS9231004KKB19
HPS9231004KKB19
Part No.:
HPS9231004KKB19
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaHPS9231004KKB19.pdf
Description:
RES 3 OHM 5% 1/2W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Box
Series:
HPS
ProductStatus:
Active
Resistance:
1 MOhms
Tolerance:
±10%
Power(Watts):
6W
Composition:
Thick Film
Features:
High Voltage
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.354 Dia x 0.906 L (9.00mm x 23.00mm)
NumberofTerminations:
Category:
Through Hole Resistors
Datasheet:
ShinYuaHPS9231004KKB19.pdf
1. How to order HPS9231004KKB19 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the HPS9231004KKB19 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HPS9231004KKB19?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HPS5231004FPB19 HPS0633001KPB15 HPS9231004KKB19 HPS5231004FPB19 HPS0633001KPB15
Part Number HPS5231004FPB19 HPS0633001KPB15 HPS9231004KKB19 HPS5231004FPB19 HPS0633001KPB15
Manufacturer Vishay Sfernice Vishay Sfernice Vishay Sfernice Vishay Sfernice Vishay Sfernice
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Box Box Box Box Box
Series HPS HPS HPS HPS HPS
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 1 MOhms 1 MOhms 1 MOhms 1 MOhms 1 MOhms
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Power(Watts) 6W 6W 6W 6W 6W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
Features High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature - - - - -
Size/Dimension - - - - -
Height-Seated(Max) 0.354 Dia x 0.906 L (9.00mm x 23.00mm) 0.354 Dia x 0.906 L (9.00mm x 23.00mm) 0.354 Dia x 0.906 L (9.00mm x 23.00mm) 0.354 Dia x 0.906 L (9.00mm x 23.00mm) 0.354 Dia x 0.906 L (9.00mm x 23.00mm)