Vishay Sfernice HTS00681203JPB15
HTS00681203JPB15
Part No.:
HTS00681203JPB15
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaHTS00681203JPB15.pdf
Description:
RES 120K OHM 5% 1W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tray
Series:
HTS
ProductStatus:
Active
Resistance:
120 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
1W
Composition:
Thick Film
Features:
High Voltage
TemperatureCoefficient:
±150ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.138 Dia x 0.551 L (3.50mm x 14.00mm)